Zajímejte se v jakém prostředí kotě, které si osvojujete vyrůstalo

Obvykle první kritéria podle kterých si koťátko vybíráme je lokalita a vzhled koťátka, případně pohlaví. Ovšem neméně důležité je také zajímat se o to v jakém prostředí koťátko vyrůstalo a na co je zvyklé.

Koťata si v ranném věku vytvářejí jak vztah k vlastnímu druhu, tak také k jiným druhům se kterými přicházejí do styku. Toto se děje zhruba mezi pátým až sedmým týdnem jejich života. Pokud tedy v tomto období neměla koťátka kontakt s člověkem, neměla možnost se na něj socializovat, budou se lidem vyhýbat a nikdy z nich nevyrostou přítulné kočky. Takže pokud chcete do bytu mazlivé koťátko, není dobré si osvojovat kotě, které vyrůstalo bez kontaktu s člověkem. Také koťata vyrůstající s jinými zvířaty, například s pejsky si později lépe zvyknou na další zvířata v novém domově.

Dále je dobré se zamýšlet do jakého prostředí koťátko chceme. Zda ven na zahradu, nebo vyloženě do bytu. Pokud si totiž chceme pořídit kotě do bytu, je dobré, aby bylo naučené na kočičí záchod. Od kočky si koťata snadno tyto návyky osvojují a když v takovém přirozeném prostředí vyrůstají, není pak s čistotností problém.

prostředí koťátka

Datum: 15.2.2014 Autor: Iru

Zpět na seznam článků