Příběh mé krásné kočky, aneb jak jsem poznala kvalitní krmivo

Od kamarádky jsem dostala krásnou mainskou mývalí kočku. Byla opravdu nádherná. Krmila jsem ji kvalitním krmivem od Veselé tlapky Vím, že se majitel na krmení specializuje a ze se na něho můžu spolehnout, tak jsem to měla jednoduché. Vždy mi dobře vybral a kočka prospívala. Byla pěkná, zdravá, měla krásnou srst.

Moje krásná kočka

Jenže jsem se potom dvakrát po sobě stěhovala a tak kočka putovala se mnou. Po druhém stěhování mi ale po čtyřech dnech utekla otevřeným oknem a bohužel se už nedokázala vrátit. Dlouho jsem ji hledal, ptala se lidí... Nic... Nezbylo mi než se smířit s tím, že jsem přišla o kočku, kterou jsem tak opatrovala.

Za tři čtvrtě roku jsem šla na procházku se psem a uviděla jsem mihnout se okolo starého pána kočku. Okamžitě jsem ji poznala a zeptala jsem se na ni. Říkal, že tam přišla hladová, tak se jí ujal. Jenže teď čekala koťata. Měla jsem zájem si ji vzít zpátky, něchtěla jsem jinou kočku nebo kotě, jen tu svoji, ale nechtěla jsem ji stresovat stěhováním v této době. Tak jsme se domluvili, že si ji vezmu až se koťata narodí a osamostatní a pán si od ní nechá jedno kotě. I po tak dlouhé době mě kočka poznala a také hned se poznali se psem.

Byl to hodně starý pán, měl přes 90 let a už neměl žádnou rodinu. A tak jsem ho občas navštívila, když jsem byla na procházce se psem a podívala se na kočku.Pán se o ni dobře staral, měl ji doma, krmil ji granulemi, které jsou běžně v obchodech. Ale rozdíl by vidět.... Pro mne na první pohled. Kočka neměla tak pěknou srst jako dříve. Její chlupy se podobaly jako když člověk má poškozené roztřepené vlasy. Taková trošku hrubá, jakoby zplstnatělá. Ale jak říkám, pán se o ni staral velmi dobře a nekupoval zrovna ty nejlevnější granule a určitě ho stálo krmení takové velké kočky nemalé peníze z jeho důchodu a teď ještě k tomu čtyři koťata.

Přišel čas a já si odnesla kočku. Myslela jsem si, že mi bude utíkat, když si zvykla jinde a bylo to nedaleko, ale kočka byla moc spokojená a od té doby byla hodně opatrná a držela se jen v těsné blízkosti domu, dál nešla. Už žádné útěky jako dříve. Začala jsem zase krmit kvalitními granulemi jako dříve. Opět to bylo krmivo od Veselé tlapky.

No ale začala nějak moc přibírat a já jsem zjistila, že budou další koťata. A měla jich hned 8! Mezitím měla už zase krásnou srst a já jsem pochopila jak velký vliv má to čím se krmí. Ano, věřila jsem že kočce prospívá co jí kupuji, ale nikdy by mě nenapadlo, že rozdíl může být až tak obrovský. Až jsem to sama viděla.

Potom následovalo stěhování ještě dvakrát, pes i kočka vždy s námi. A stále mám svou nádhernou kočku :-) Přikládám fotku, co říkáte, není krásná? :-)

Chtěla bych poděkovat majiteli Veselé tlapky a za dobré krmení, které mi už roky pro naše zvířata dodává. Za konzervy, které mi posílal, když kočka po vykastrování nechtěla jíst. Za granule, když byl náš pes nemocný a potřeboval klinickou dietu, které se v obcodech nedá sehnat, jen u veterináře a on mi podle požadovaného složení sehnal výborné granule, které veterinář schválil a které by jinak přišly hodně draho za těch několik měsíců.

Velký dík také patří pánovi, který se téměř rok staral o moji kočku a kterou mi potom vrátil zpátky. Pochopila bych, kdyby mi ji nechtěl dát, žila s ním dost dlouho a také bych to ač nerada respektovala. Ale vrátil mi ji. Sám si nechal jedno kotě a ostatní rozdal svým známým. Byl o koťata velký zájem. Také všech 8 koťat, které potom měla šlo k mým známým a k rodině.

Datum: 15.2.2014 Autor: Iru

Zpět na seznam článků